en en nl nl

09/11 – HUMAN 2026: over mensenrechten en verantwoord ondernemen

  • Datum:

Op maandag 9 november 2026 organiseert VBDO HUMAN, een bijeenkomst waarin mensenrechten, verantwoord ondernemen en de rol van de financiële sector centraal staan.

Hoe kunnen bedrijven en financiële instellingen bijdragen aan het respecteren van mensenrechten in internationale waardeketens? Welke rol speelt wetgeving daarbij? En hoe kunnen verschillende partijen samenwerken om concrete verbeteringen te realiseren?

Tijdens HUMAN brengen we experts en professionals samen om kennis uit te wisselen, actuele ontwikkelingen te bespreken en praktijkervaringen te delen. Na een plenaire presentatie gaan deelnemers in kleinere groepen met elkaar in gesprek tijdens drie workshops.

Programma

15.00 | Opening
Angélique Laskewitz, directeur VBDO, en a.s.r.

15.15 | Ontwikkelingen in wetgeving rondom mensenrechten en verantwoord ondernemen
Thijs van Brussel, Associate Director, SLR Consulting

15.45 | Pauze

16.00 | Parallelle workshops

Deelnemers kunnen deelnemen aan een van de drie workshops:

Workshop 1 – Moderne slavernij en de benchmark
Kees Gootjes, directeur De Nieuwe Beurskoers

Een workshop over moderne slavernij en de rol van benchmarks bij het inzichtelijk maken van de aanpak van mensenrechtenrisico’s.

Workshop 2 – Mensenrechten en de rol van vakbonden
Quirine Lengkeek, Policy Advisor Lobby & Advocacy, FNV Mondiaal

Een gesprek over de rol van vakbonden bij het bevorderen van mensenrechten en betere arbeidsomstandigheden.

Workshop 3 – Platform Living Wage 
Meer informatie over de inhoud volgt binnenkort.

16.45 | Plenaire terugkoppeling
We sluiten de workshops af met een gezamenlijke terugkoppeling van de belangrijkste inzichten.

17.00 | Afsluiting en netwerkborrel
Na afloop is er gelegenheid om onder het genot van een drankje verder met elkaar in gesprek te gaan.

Meer informatie over de locatie en aanmelding volgt.